Skip to main content

Schody, które uczą ;)

AK
AKurnyta

Dziś Dzień Niepodległości, więc będzie patriotycznie 🙂 Chciałabym krótko opowiedzieć o pomyśle, który zrealizowaliśmy w mojej szkole. Są to schody, które uczą historii Polski.

Wspólnie z uczniami należącymi do Wolontariatu szkolnego, który prowadzę, postanowiliśmy wykonać ten projekt. Na początku musieliśmy postarać się o fundusze. Zorganizowaliśmy więc kiermasz ciast podczas wywiadówki szkolnej. Kilku rodziców upiekło słodkości, a my sprzedawaliśmy je pozostałym mówiąc o celu akcji.

Następnie wybraliśmy tekst, który miał się znaleźć na naklejkach. Miały to być najważniejsze daty i wydarzenia z historii Polski. Wybrał je uczeń – Marek, a nauczyciel od historii je zaakceptował.

Później zajęłam się szukaniem firmy reklamowej, która za jak najniższą kwotę wykonałaby nasze naklejki w bardzo dobrej jakości. Rozstrzał cenowy był ogromny. Raz usłyszałam nawet, że cena naklejki na jeden schodek wyniesie 100 zł i to netto! Wreszcie znalazłam profesjonalną firmę, która wyceniła nasz projekt na 150zł brutto 🙂 Dodam, że nie są to papierowe naklejki, tylko z folii polimerowej, nadrukiem lateksowym oraz odporną powłoką (żeby nie starły się po pierwszym przejściu uczniów po schodach). Z pełną więc odpowiedzialnością mogę polecić tego krakowskiego wykonawcę poligrafii – Ekotapeta24.pl  Dostaliśmy też tam wskazówki dotyczące naklejania i rady jak przygotować schody do akcji.

Na koniec nasz Wolontariat przykleił naklejki.

Teraz chodząc po szkole, wszyscy będą się uczyć i utrwalać najważniejsze daty z naszej pięknej historii 🙂

4 thoughts to “Schody, które uczą ;)”

  1. Dzień dobry, odkryłam stronę pod koniec wakacji, kilka pomysłów wykorzystałam. Dziękuję:) Jestem wychowawcą klasy 3 lo. Cały czas szukam pomysłu na wigilię klasową – film, coś do przeczytania ( w ub roku czytaliśmy niewygodne ewangelie popsuty żłóbek)… może podpowiedziałaby Pani coś ciekawego? Pozdrawiam!

    1. Cieszę się, że moje pomysły się przydały:) Co do wigilii klasowej, to mam pewien pomysł, który w tym roku będę realizować podczas spotkania opłatkowego Wolontariatu szkolnego, który prowadzę. Będzie to konkurs na znajomość kolęd i tradycji świątecznych. Zostanie on przeprowadzony multimedialnie: wyświetlam na projektorze po kolei pytania, a uczniowie na swoich komórkach odpowiadają klikając odpowiedni przycisk. Wszystko dzięki stronie: https://create.kahoot.it, która jest ostatnio moim odkryciem 🙂 Można oczywiście też przeprowadzić bardziej tradycyjny konkurs 🙂 Pozdrawiam ciepło i życzę powodzenia i dużo radości w Nowym Roku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *